מתי להשתמש במתכת ולא בעץ בעיצוב הבית

מתי להשתמש במתכת

לעיצוב העכשווי, הכניסו את המתכתיות לתוך החלל הביתי. אחד הטרנדים הפופולריים היום היא להביא את ההשראה המטאלית פנימה. בכול מקום שבו תחפשו רעיונות עיצוביים, תמצאו שהמתכת היא המגמה החמה – החל מקישוטים והדגשים מזהב, מפליז או מנחושת המשרים חמימות, ועד ליישומים של כרום, ניקול ונירוסטה היוצרים מאגניביות. אין ספק שהמתכות כאן כדי להישאר.

אתם עומדים לשפץ את הבית, מחפשים דרכים להכניס את המתכות הצבעוניות הללו לתוך חללי הפנים שלכם, ומתלבטים לא רק ביחס לקישוטים, אלא גם באשר להתקנת מעקה מדרגות ממתכת או מעץ; ולהתקנת מסגרות לחלונות ממתכת או מעץ? כולם יודעים שחלונות מעץ חשופים לריקבון, וחלונות ממתכת חשופים לחלודה. אז מה עדיף?

כדי לסייע לכם, בואו נראה מתי מומלץ להשתמש במתכת ולא בעץ, בעיצוב החלונות וגרם המדרגות.

עיצוב מסגרות החלונות בבית

יש מגוון חומרים המציעים רמות שונות של ביצועים ושל בידוד ומשמשים לבניית מסגרות לחלונות. לפני הבחירה, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שהאוויר בחללים שבין החלונות מתרחב כשהוא מתחמם ומתכווץ כשהוא מתקרר – מה שמפעיל לחץ על המסגרות ועל האטמים של החלונות.

כאשר מתכננים את החומר למסגור החלונות, עדיף להשתמש במוצרי הבנייה העמידים ביותר ללחצים ולהתעקמויות עקב שינויי טמפרטורה. אחרי הכול, זה מה שיקבע בסופו של דבר את תוחלת החיים של החלונות שלכם.

יתרונות האלומיניום על פני העץ:

אמנם, העץ הוא משאב טבעי שמבטיח יכולת בידוד טובה יחסית ומאפשר לבחור במגוון גימורים, טבעיים או צבעוניים, אבל הוא דורש תחזוקה שוטפת לא פשוטה:

– העץ רגיש לפגיעות כתוצאה מלחות וחרקים
– העץ נוטה להתעוות ולאפשר לאוויר הקר לחדור פנימה או לאוויר החם לזלוג החוצה

לעומת העץ, מסגרת האלומיניום (שמיוצרת תוך שימוש ברתכת ארגון, Argon), היא חסונה ועמידה, והיא דורשת תחזוקה מועטה בהרבה יחסית לתחזוקת העץ. יחד עם זאת, כיוון שהאלומיניום הוא מתכת מוליכה, זה עלול לגרום לאובדן חום מוגבר. מסיבות אלה מומלץ על שימוש בפוליארטן שיוכל לשפר את הביצועים התרמיים של האלומיניום.

עיצוב גרם המדרגות בבית

בתים מודרניים עכשוויים רבים בימינו מתחילים להשתמש בגרם מדרגות ממתכת במקום בעץ המסורתי. לגרם המדרגות המתכתי יש שלושה יתרונות עיקריים לדיירי הבית:

– חוזק
– שקט
– ורסטיליות

יש הטוענים כי גרם מדרגות ממתכת עדיף לאין ערוך על גרם מעץ, כי:

– שלא כמו העץ, גרם מדרגות ממתכת יכול לתמוך בקלות במשקל הבית כולו.
– לעומת העץ, גרם מדרגות ממתכת הוא חסון ובטוח יותר.
– גרם מדרגות ממתכת הוא מתקן שמולחם באופן מוצק מאוד, כך שהמדרגות כמעט ולא ירעישו. לעומת זאת, גרם מדרגות מעץ הוא רועש, במיוחד בתנאים של אקלים יבש. העץ מתכווץ ומתרחב במהלך עונות השנה ושינויי מזג האוויר. בחורף, גרם המדרגות מתכווץ ומשמיע המון חריקות כשצועדים עליו. לכן, בלילה, שתרצו לרדת לשתות כוס מים במטבח, כל הבית עלול להתעורר.
– גרם מדרגות ממתכת הוא מאוד תכליתי ויכול לענות על אינספור דרישות עיצוביות. המתכת מציעה מגוון של גימורים והדגשים, שיאפשרו לכם עיצוב מותאם אישית.

שילוב של מתכת ועץ

אחת המגמות ההולכות ומתפשטות בימינו היא שימוש בליבת מתכת למשטחי המדרגות, ואז ציפוי משטחי המדרגות עצמם בעץ, באבן או בזכוכית. עיצוב שכזה מבטיח מראה עכשווי, מודרני ויפה, שניתן להתאמה אישית לפי סגנון הבית שלכם.

כאשר גרם המדרגות משתמש במתכת ולא בעץ, כמבנה תומך,זה מאפשר למעצב או לבעל הבית לבחור כל הדגש דקורטיבי שירצו, ואפילו שילוב של מספר הדגשים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *