כל מה שצריך לדעת על מעקות ברזל

מעקות ברזל

מעקות ברזל נועדו להגן ולמנוע נפילה, כאשר הם הותקנו בבית, בבית עסק, במרחב הציבורי ובעצם בכל מקום. על מנת להימנע מטעויות ולדעת למה אמורים לצפות, יש להכיר את המעקות, את התקנים המחייבים וכמובן לפנות אך ורק אל חברה המומחית ביצור מעקות, מוסמכת ובעלת ניסיון – כמו חברת נגב ארט המספקת שירותי מעקות ברזל בנוסף לכל מוצריה.

בניגוד לאמונה ולנורמה של פתיחת כתבה ביתרונות חיוביים או בהאדרה של המוצר, בכתבה זו אנו בוחרים להתחיל דווקא בהכרת הליקויים שבהתקנת מעקות על ידי כך לקוות שכל לקוח ולקוח ידע להבדיל בין מעקה תקין לבין כזה שאינו עומד בתו התקן. על מנת לעשות זאת, עלינו לדלג היישר על השלב הסופי של ייצור מעקות והוא התקנתם. לאחר שהמעקות יוצרו, הם מועברים אל יעדם הסופי בו הם אמורים להיות מותקנים. ההתקנה מתבצעת באמצעות קיבוע על ידי בורג עבה וחזק במיוחד הנקרא עוגן כוח. בורג מיוחד זה מתרחב לאחר שהוברג. ודאו כי אכן זו הדרך בה המעקה שלכם מותקן. כיצד נזהה התקנה לקויה:

  • במידה ואתם רואים כי המעקות הותקנו בגובה שהוא נמוך מ- 105 סנטימטרים, דעו כי מדובר בהתקנה לקויה.
  • במידה והמרווח בין המוטות של המעקה גבוה מהרוחב התקני המותר והוא בין שמונה לשלושה עשר סנטימטרים, מדובר בהתקנה לקויה.
  • במידה והפינות החדות שיש במעקות לא לוטשו בהלכה לאחר שבוצע הריתוך, הסיקו כי לא בוצעה העבודה במלואה ומדובר במעקה הנחשב לקוי.
  • במידה ולא העבירו את המעקות תהליך הנקרא תהליך גלוון, עצרו את ההתקנה ובקשו להבין מה קורה שכן מדובר בליקוי.
  • במידה והצבעים בהם נעשה שימוש לצביעת המעקות הם צבעים באיכות ירודה או כאלו אשר יעדם ומטרתם הוא לא שימוש חיצוני, דעו כי מדבור במעקות לקויים.
  • כפי שכבר ציינו, ודאו כי אכן המעקות מקובעים באמצעות הברגים הנכונים.

הכרת מעקות מברזל

מעקות מברזל הם מעקות אותם מתקינים על מנת למנוע נפילות בגרמי מדרגות, לתחום חניון, אמירה דקורטיבית ועוד. ישנם מעקות העשויים ברזל בלבד, ישנם מעקות אטומים לגמרי או אטומים חלקית, ישנם מעקות בהם משלבים אלמנטים שונים בעזרת עבודת נפחות שונה (בין אלו נמצא שילובה של זכוכית, שילובו של אלומיניום ועוד) וישנם מעקות מעוצבים באופן אישי לדרישות וצורך הלקוח. בניגוד למה שחושבים, עצם היות המעקות עשויים ברזל, אין זה אומר כי הם חשופים ויקבלו קורוזיה במהרה כאשר מדובר במעקות חיצוניים, למעשה, המעקות חסינים לכך וכל "פשעם" הוא הענקת הבטיחות הנדרשת והשק הנפשי כי מדובר במוצר שעתיד להחזיק שנים רבות.

מה הכי חשוב לדעת

הדבר החשוב ביותר בכל הקשור באותם מעקות מברזל הוא רמת הבטיחות לצד עמידה בתקנים. אין אתם רוצים כי המעקה לא יהיה בטיחותי או יאפשר לילדים להוציא את הראש מבין המוטות וחלילה להיתקע כך.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *