מחסן ממתכת- מהם היתרונות והחסרונות

טיפים לבניית בית

לכולנו יש פריטים רבים שאינם בשימוש יומיומי ודורשים פתרון אכסון. מחסן גינה מאפשר לשים ציוד גינון, אביזרי השקיה, אופנים וכלים שונים בצורה מסודרת ומוגנת. בכך ליהנות מחצר נקיה ולא עמוסה ולשמור על הסדר בבית. מחסנים מגיעים בגדלים שונים, שלל עיצובים ומחומרים מגוונים. אז איך תדעו איזה מחסן יתאים לכם? חשוב להבין שלכל מחסן יש את היתרונות שלו אך גם חסרונות. לכל אחד יתאים סוג מחסן שונה, לפי הצורך ואופן השימוש.

מחסן ממתכת.

מחסני מתכת נחשבים לפופולאריים במיוחד. הם מגיעים במידות שונות וניתן להתאים את צבע המחסן לריהוט הגינה. למחסנים אלו יש יתרונות רבים אך גם חסרונות. נסקור אותם בפירוט בכדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.

יתרונות:

עמידות- אם אתם מחפשים מחסן עמיד, בפני מזג אוויר חם, שמש יוקדת או קור קיצוני גשם וברד זהו המחסן עבורכם. מחסני מתכת חזקים ומגנים על הציוד המאוכסן, אינם מחלידים ולא דורשים תחזוקה שוטפת של צבע או ציפוי.

מחיר- כשבאים לבחור מחסן ויש מגבלה של תקציב, מחסן מתכת יתן תמורה טובה במחיר זול יחסית. את מחיר המחסן מחשבים לפי מטר מרובע ומחסן מתכת הוא הזול ביותר בקטגוריית מחסני גינה.

אחריות- מכיוון שמדובר במחסן עמיד במיוחד, לרוב היצרן יתן עליו אחריות לשנים רבות. 6 שנים ואפילו יותר. כך תוכלו להבטיח לעצמכם ראש שקט לזמן ארוך.

חסרונות:

בידוד לקוי- אמנם המחסן עמיד מפני פגעי מזג האוויר אך אינו מבודד מחום קיצוני או קור. לכן מוצרי חשמל או מוצרים הרגישים לחום, לא יתאימו לאכסון במחסן ממתכת. אך מוצרי גינה ופריטי ריהוט שונים יוכלו בהחלט להיכנס למחסן מתכת.

הרכבה מורכבת- בכדי להרכיב מחסן ממתכת נדרשת מיומנות וזמן ממושך שיכול לקחת יום עבודה ואפילו יותר. מי שבכל זאת לא מוכן לוותר על מחסן ממתכת יכול לקחת בעל מקצוע לשלם דמי התקנה אך לקבל מוצר מוגמר בצורה מקצועית ומינימום מאמץ.

ללא בסיס- המחסן מורכב עם 4 קירות גג ומונח על רצפת החצר. ללא בסיס. אם האזור בו מונח המחסן אינו מרוצף ניתן לרכוש בנפרד בסיס קשיח שישמש משטח יציב עבורו.

לסיכום…

מחסן מתכת הוא בהחלט אופציית אחסון יעילה לחצר. כדי לשמור על פריטים גדולים שלא ניתן לאחסן בבית כדוגמת עגלת תינוק, סולם, פריטים שלא בשימוש יומיומי ועוד. בנוסף, במחסן אפשר לשים את כל ציוד החצר. כדוגמת כלי גינון ועבודה, כלי השקיה ריהוט ומשחקי גן שאינם בשימוש. המחסן מאפשר לשמור על סדר בבית ומראה גינה נקי.

כדי להתגבר על החסרונות, אפשר לרכוש מחסן בצבע שמנת. הצבע הבהיר מווסת את קליטת השמש ויוצר בידוד חלקי. בנוסף, יש לבדוק לפני הרכישה אם יש אפשרות להתקנה בבית הלקוח ולקבל המלצה לבסיס עבור המחסן כאשר אין רצפה