כל ההכנות שחשוב לעשות לפני שיפוץ חיצוני בבית

שיפוץ חיצוני לבית

כך תתכוננו לשיפוץ החיצוני של הבית ב-4 שלבים:

שיפוץ פנים הבית הוא תהליך שמצריך הכנות מקדימות, אבל שיפוץ חיצוני של הבית זה כבר סיפור אחר – שיפוץ חיצוני מצריך הכנות של הבית גם מבפנים וגם מבחוץ, והתארגנות מסודרת לכל התהליך.
הכנה של הבית לפני הגעת הקבלנים תסייע להעביר את השיפוץ בצורה חלקה וללא עיכובים.
אלו ההכנות המקדימות החשובות ביותר לביצוע, שיחסכו לכם כסף וימנעו בעיות בזמן השיפוץ

הכנות של אתר השיפוצים החיצוני

לפני שחלקו החיצוני של הבית יהפוך לאתר שיפוצים, חשוב מאוד לבצע מספר פעולות שיכינו אותו כראוי – תהליך הכנה יסייע במעבר חלק של השיפוץ, יחסוך בזמנים וימנע עיכובים מיותרים.
בין פעולות ההכנה שחשוב לבצע: ניקוי שביל הגישה וכל האזורים בהם קיים ריצוף חוץ, כיסוי של ריהוט הגן ופינוי שלו מאזור השיפוצים ככל הניתן, וכיסוי של הגינון עצמו והעצים למניעה של נזקים ופיזור אבק עליו.

הודעה לשכנים על השיפוץ החיצוני

לפני תחילת העבודה של השיפוץ החיצוני של הבית חשוב להתחשב קודם בשכנים, ולעדכן אותם מראש על העבודות ולהימנע ממצבים לא נעימים מולם.
דאגו להודיע לשכנים שלכם מראש שבתקופה הקרובה מתוכננות עבודות חוץ בביתכם – ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בעבודות שיצריכו הגעת רכבי בנייה גדולים, מכולות ענקיות בחזית הבית או חסימת גישות מסוימות שעלולות להפריע להם.

ארגנו גם את חלקו הפנימי של הבית לשיפוץ

הכנות לשיפוץ חיצוני של הבית מצריכות גם ארגון של החלק הפנימי שלו – במידה ובמהלך השיפוצים יהיו עבודות על הגג מומלץ מאוד להסיר מראות, תמונות וחפצי אומנות מקרבת הגג, כדי להימנע מפגיעה שלהם בעקבות התנועה של הפועלים.
במידה והשיפוץ כולל התקנה של חלונות חדשים – הפועלים יזדקקו לגישה נוחה לכל החלונות בבית, כך שחשוב לפנות כל רהיט, מנורה או פריט אחר שנמצא ליד החלונות ועלול להפריע לפועלים בעבודתם.

התחשבות בילדים וחיות המחמד

במידה ויש לכם ילדים בבית שצפויים להיות בו בשעות השיפוצים החיצוניים – דאגו שלא תהיה להם גישה לאתר הבנייה והשגיחו עליהם כל הזמן (על אחת כמה וכמה אם מדובר בילדים קטנים או פעוטות).
יחד עם זאת – מומלץ מאוד גם לתכנן מה תהיה הדרך הטובה ביותר לכם ולמשפחתכם לצאת ולהיכנס מהבית במהלך השיפוצים, במיוחד אם הילדים קטנים מאוד ועדיין נישאים באמצעות עגלות, שמחייבות גישה נוחה למעבר ממקום למקום.
אם יש לכם גם חיות מחמד בבית, חשוב מאוד לחשוב גם עליהן – שיפוצי חוץ בדרך כלל כוללים רעשי רקע מאוד חזקים שחיות מחמד לא אוהבות, ובמקרים כאלו כדאי אולי לשקול להיעזר בשינוע של חיית המחמד לשמירה אצל אדם קרוב או שירותי פנסיון במהלך שעות השיפוץ.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *